Aktualności

25 marca 2020 11:47 | Aktualności

Szanowni Rodzice!

Decyzją Ministra Edukacji Narodowej od 25 marca uczniowie realizują podstawę programową. Szczegółowe informacje dotyczące nauki zdalnej znajdują się w  e-dzienniku Librus.  Przypominamy, iż  zmiana techniki uczenia się i nauczania nie zwalnia uczniów z obowiązku szkolnego /obowiązku nauki, określonego w art. 35 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe.

  1. Szanowni Rodzice, drodzy Uczniowie!

Od 25 marca wprowadzone zostały nowe zasady bezpieczeństwa, w tym ograniczenie w przemieszczaniu się.

Do 11 kwietnia włącznie nie będzie można się swobodnie przemieszczać poza celami bytowymi, zdrowotnymi, zawodowymi. Obostrzenie nie dotyczy więc:

  • dojazdu do pracy. Jeśli jesteś pracownikiem, prowadzisz swoją firmę, czy gospodarstwo rolne, masz prawo dojechać do swojej pracy. Masz również prawo udać się po zakup towarów i usług związanych ze swoją zawodową działalnością.
  • wolontariatu. Jeśli działasz na rzecz walki z koronawirusem i pomagasz potrzebującym przebywającym na kwarantannie lub osobom, które nie powinny wychodzić z domu, możesz się przemieszczać w ramach tej działalności.
  • załatwiania spraw niezbędnych do życia codziennego. Będziesz mógł się przemieszczać, aby zrobić niezbędne zakupy, wykupić lekarstwa, udać się do lekarza, opiekować się bliskimi, wyprowadzić psa.

Ważne!

Przemieszczać się można jedynie w grupie do dwóch osób. Obostrzenie to nie dotyczy rodzin.

Prosimy uczniów o pozostanie w domach.  W związku z wydanymi zakazami plac zabaw i wszystkie obiekty szkolne pozostaną zamknięte do odwołania.

 

Dyrektor Szkoły

Mariusz Gołaszewski

 

 

Przeczytano: 41 razy. Wydrukuj|Do góry

Niepodległość
Klimatyczni dziadkowie