12 czerwca 2018 14:06 | Aktualności

Festyn Rodzinny w Szkole Podstawowej w Płonce Kościelnej

We wtorek  12 czerwca  w Szkole Podstawowej w Płonce Kościelnej jak co roku odbył się festyn z okazji Dnia Rodziny. Licznie dopisali zaproszeni goście, rodzice i dziadkowie uczniów . Impreza rozpoczęła się częścią artystyczną przygotowaną przez grupę 3-4-latków.  Następnie wystąpiły starsze przedszkolaki  oraz klasy I-III SP. Dzieci poprzez wiersze i piosenki wyraziły swoją miłość i wdzięczność dla rodziców. Niejednej mamie i tatusiowi zakręciła się łezka w oku. Wiele wzruszeń rodzicom dostarczyły własnoręcznie wykonane upominki. Pociechy zaprezentowały też  swoje zdolności taneczne w pokazie Zumby. Dalsza część uroczystości odbyła się na placu szkolnym. Nauczyciele zadbali o to, by nikomu nie zabrakło ciekawych atrakcji. Zorganizowano kiermasz prac dzieci, loterię fantową oraz zawody sportowe dla dzieci i rodziców. Wiele ciekawych konkurencji na boisku szkolnym przygotowali i przeprowadzili pani Ania Piekutowska i pan Tadeusz Sutkowski.  Zawody dostarczyły startującym i kibicom wiele emocji, zabawa była wspaniała. Wszyscy zawodnicy otrzymali medale z rąk pana dyrektora Mariusza Gołaszewskiego.    Nie zabrakło kiełbasek z grilla, lodów i napojów. Rodzice dostarczyli wyśmienite ciasta w dużej ilości. Była też wata cukrowa i popcorn. Dodatkowe atrakcje dla rodzin zapewnili pracownicy łapskiego MOPS-u, CIS-u, Państwowej Straży Pożarnej i Policji. Za co serdecznie dziękujemy. Korzystając z obecności rodziców i z uwagi na zbliżające się wakacje funkcjonariuszka policji wygłosiła prelekcję na temat bezpieczeństwa.  Całe rodziny miały  okazję  miło spędzić  czas.  Wszystkim dopisywały humor i piękna pogoda.  Festyn był wspaniałą okazją do integracji szkoły ze środowiskiem lokalnym. Dochód z kiermaszu i loterii fantowej zostanie przeznaczony dla absolwenta naszej szkoły, który uległ wypadkowi.  Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się  do organizacji tego wspaniałego Dnia Rodziny. Do zobaczenia za rok.

DZIEŃ RODZINY 2018