12 czerwca 2018 09:31 | Aktualności

Wycieczka Góry Świętokrzyskie – Wieliczka - Energylandia – Ojców dobiegła (niestety!) końca.

Uczniowie naszej szkoły w dn. 04.06-07.06.2018 byli na czterodniowej wycieczce. Pojechało 42 uczniów z różnych klas. Wszyscy fajnie się zintegrowali. Zwiedzaliśmy kilka najciekawszych  miejsc południowej Polski, które przykuwają uwagę turystów.

Pierwszym etapem naszej podróży był Klasztor Misjonarzy Oblatów leżący na terenie Gór Świętokrzyskich, gdzie spoczywają zmumifikowane szczątki księcia Jeremiego Wiśniowieckiego, zaś w kościele- znajduje się słynny relikwiarz Krzyża Świętego. Uczniowie mogli podziwiać gołoborza.

W drugim dniu naszego pobytu udaliśmy się do Wieliczki. Wszyscy mogliśmy się poczuć jak górnicy pracujący w Kopalni Soli.

Kolejny dzień naszej wyprawy był jeszcze bardziej emocjonujący. Wizyta w Energylandii. Energylandia to największy, najbardziej rozbudowany lunapark w Polsce. Znajdziemy w niej Bajkolandię dla najmłodszych z kolorowymi karuzelami i spokojnymi kolejkami, Strefę Familijną oraz Strefę Ekstremalną, do której można trafić, podążając za krzykami korzystających z poszczególnych urządzeń ludzi. Nasi uczniowie korzystali ze wszystkich atrakcji.

Czwarty dzień spędziliśmy na zwiedzaniu Ojcowskiego Parku Narodowego z urokliwą Maczugą Herkulesa, Zamkiem w Pieskowej Skale oraz tajemniczą Jaskinią Łokietka. Na koniec wycieczki udaliśmy się do Mc’donalda.

Weseli i zadowoleni wróciliśmy pod budynek szkoły około 23.00  skąd zabrali uczniów rodzice. Już następnego dnia  swoimi przeżyciami i wiadomościami podzieliliśmy się z innymi, sami zaś wzbogaciliśmy swoja wiedzę i doświadczenie.

WYCIECZKA 4 - DNIOWA