11 czerwca 2018 15:47 | Aktualności

„Noc Bibliotek” w naszej szkole

W sobotę 9 czerwca 2018 r odbyła się w naszej szkole  IV edycja  ogólnopolskiej „Nocy Bibliotek’ .  To wieczorno-nocna akcja w niekonwencjonalny sposób promująca czytanie i literaturę. Na naszych uczniów czekało tego wieczora i w nocy wiele atrakcji– niecodzienne zabawy z literaturą i nie tylko.

Spotkanie zaczęło się na słodko, dzięki pomocy babci naszych uczennic uczestnicy upiekli pyszne obwarzanki. Posileni i gotowi do działania ruszyli tropem „Literackich podchodów”. Były krzyżówki, kalambury, wykreślanki, poszukiwania ukrytych liter, a nawet konkurencje sportowe z książką na głowie. Po wysiłku fizycznym i intelektualnym przyszedł czas na kolację- pizzę, a następnie dalszy ciąg wspólnych zabaw. Na zakończenie uczniowie mieli chwilę  na refleksję- napisanie listu do samego siebie, który zostanie im  dostarczony do przeczytania w czasie przyszłorocznej edycji akcji.  Nocą odbyła się projekcja filmu, a potem przyszedł czas na odpoczynek.

Liczymy na to, że za rok znów spotkamy się nocą w szkole, by obcować z książką, dobrym filmem i miłym towarzystwem.

NOC BIBLIOTEK