10 czerwca 2018 21:22 | Aktualności

„Jak nie czytam, jak czytam”.

8 czerwca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w III edycji największej akcji czytelniczej w Polsce pod hasłem „Jak nie czytam, jak czytam”. Tego dnia o godz. 10.00 w całej Polsce czytało tysiące osób. Akcja ma na celu promowanie czytania dla przyjemności, bez przymusu, w miłej atmosferze i doskonałym towarzystwie.

Nasi uczniowie zorganizowali piknik w szkolnym ogródku botanicznym. Przynieśli do szkoły koce, prowiant oraz ulubioną książkę z domowej lub szkolnej biblioteki. Wcześniej przygotowali plakaty promujące czytanie książek, wskazujące zalety takiej formy spędzania czasu wolnego. Najmłodsi na kolorowych balonach nakleili kartki z tytułami swoich ulubionych książek. W zorganizowaniu akcji wsparła nas Biblioteka Publiczna w Płonce Kościelnej. Miłe chwile z książką spędzili również nauczyciele.

Nasz szkolny rekord to 90 osób czytających książki w tym samym momencie.

JAK NIE CZYTAM JAK CZYTAM