23 kwietnia 2018 15:48 | Aktualności

Kwietniowe zajęcia projektu „Otwarte drzwi”

Mija kolejny miesiąc realizacji III edycji projektu „Otwarte drzwi”.

W kwietniu przedszkolaki na zajęciach logopedycznych z programem komputerowym usprawniały narządy mowy poprzez ćwiczenia artykulacyjne, oddechowe i fonetyczne.

Zajęcia z zakresu komunikacji pozwoliły wzbogacać słownik czynny dzieci, rozwijać umiejętność wypowiedzi oraz umiejętność wyrażania uczuć w sposób werbalny i niewerbalny. Pracowały z szorstkimi literami, układając różne wyrazy.

Doskonaliły też umiejętności matematyczne. Starsze przedszkolaki z wykorzystaniem kolorowych perełek i szorstkich cyfr ćwiczyły dodawanie dziesiątek i jednostek w zakresie 100. Bloki z cylindrami ułatwiły dzieciom przybliżenie pojęć  „szeroki- wąski, wysoki –niski, gruby – cienki”.

W czasie zajęć przyrodniczych, układając drewniane puzzle, poznały wygląd i budowę liści, kwiatów, drzewa, żaby, ptaków.

W trakcie zajęć  z zakresu przedsiębiorczości poznały podstawowe pojęcia związane z bankiem. Miały okazję zobaczyć różnice między monetą i banknotem oraz poznać ich wartości. Samodzielnie robiły zakupy w miejscowym sklepie.

Podczas zajęć językowych  maskotki  Toma i Keri wprowadziły dzieci w świat nowych słówek i piosenek w języku angielskim.

Przedszkolaki pracując z drewnianymi ramkami ćwiczyły samodzielne zapinanie guzików, zamków błyskawicznych, zatrzasków oraz wiązanie kokardek. Na materiale manipulacyjnym kształtowały prawidłowy uchwyt narzędzia pisarskiego.

Otwarte drzwi kwiecień