10 kwietnia 2018 12:40 | Aktualności

Gdyby co dziesiąty mieszkaniec ziemi potrafił udzielać pierwszej pomocy, ocaliłoby to milion ludzi rocznie!

W myśl tego zdania uczniowie klasy III SP biorą udział w Programie Nauki Udzielania Pierwszej Pomocy Przedmedycznej dla klasy IIISP

Realizacja tego programu umożliwia kształcenie u dzieci bezpiecznych zachowań, nabycie umiejętności zachowania w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia oraz nabycie rzeczywistych, praktycznych umiejętności udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym w realnych wydarzeniach.

Dzieci od najmłodszych lat, musza mieć świadomość, że szybka i prawidłowa reakcja może pomóc uratować życie i zdrowie drugiego człowieka. Często się zdarza, że dorosłe osoby albo nie wiedza, albo w stresie zapominają, co robić. Tylko długotrwałe uczenie się i doskonalenie swoich umiejętności pozwoli w przyszłości przynieść wymierne efekty.

Uczniowie zapoznali się już z prawidłowym poruszaniem się po jezdni, sygnalizacją świetlną, apteczką pierwszej pomocy, uczestniczyli w spotkaniu z panią policjantką.

Projekt III sp