23 marca 2018 20:14 | Aktualności

Spotkanie uczniów z pracownikiem KRUS

23 marca 2018 r. uczniowie klas 0 - III Szkoły Podstawowej w  Płonce Kościelnej wzięli udział w spotkaniu z pracownicą Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Białymstoku panią Aleksandrą Kozłowską.  Było ono poświęcone przestrzeganiu zasad bezpiecznego zachowania się w gospodarstwie rolnym.  Dzieci dowiedziały się, jak należy postępować w sytuacjach, gdy do pracy używane są różnego rodzaju maszyny rolnicze.    Pogadankę ilustrował animowany film edukacyjny o rodzinie Porażków, który w bardzo obrazowy sposób ukazał ogrom niebezpieczeństw czyhających na dzieci i dorosłych, którzy nie przestrzegają zasad bezpieczeństwa podczas prac rolniczych.

Na zakończenie spotkania pracownica KRUS zachęciła uczniów do udziału w konkursie plastycznym pod hasłem ,,Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy”. Jest to ogólnopolski konkurs, więc wszystkie dzieci chcące wziąć w nim udział będą musiały wykazać się sporą pomysłowością, talentem i estetyką wykonania. Wszyscy mamy nadzieję, że to właśnie uczniowie naszej szkoły znajdą się wśród zwycięzców

Spotkanie KRUS