21 marca 2018 19:35 | Aktualności

Pierwszy Dzień Wiosny

21 marca to tradycyjnie w naszej szkole dzień pełen zabaw i radości. Tego dnia odbyły się międzyklasowe rozgrywki w siatkówkę, które dostarczyły wielu emocji.  Zwycięzcą okazała się klasa 2a, II miejsce zajęła kl. 3a , III – kl. 7, IV – kl. 6.

Atrakcją tego dnia był również konkurs na najciekawsze przebranie, który wygrała uczennica kl. 4 – Julia Falkowska.

Przedszkolaki oraz najmłodsi uczniowie przyszli dziś do szkoły ze wspaniałymi własnoręcznie wykonanymi marzannami. Z wychowawczyniami omówili tradycje związane z pierwszym dniem wiosny i zaprezentowali swoje kukiełki symbolizujące odchodzącą zimę. Punktem kulminacyjnym wiosennego świętowania był przemarsz dzieci na wiejskie boisko i spalenie każdej marzanny w ognisku przygotowanym przez panów strażaków z OSP w Płonce Kościelnej. Mamy nadzieję, że to skutecznie odstraszy zimę i wreszcie nas ona opuści. Następnie panowie strażacy zaprezentowali uczniom, jak gasi się tak duże ognisko i przeprowadzili krótką pogadankę na temat bezpiecznego obchodzenia się z ogniem. Dziękujemy panom z OSP w Płonce Kościelnej za zaangażowanie i frajdę, jaką sprawili dzieciom. Uczniowie klas młodszych pożegnali zimę, paląc własnoręcznie wykonane marzanny.

Po raz kolejny udowodniliśmy, że dzień wagarowicza można ciekawie spędzić w szkole.

I dzień wiosny