14 marca 2018 17:06 | Aktualności

14 marca – święto liczby Pi

W związku z wyjazdem uczniów do teatru w dniu 14 marca,
obchody święta liczby Pi zostają przeniesione na 15 marca 2018 r.

Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów naszej szkoły

do wzięcia udziału w konkursach:

• recytacja wiersza Wisławy Szymborskiej „Liczba Pi”

Uczniowie, którzy wyrecytują wiersz, otrzymają ocenę z języka polskiego. Najlepsze recytacje zostaną nagrodzone drobnym upominkiem. Osoby chętne zapraszam w piątek 16 marca na 4 godzinie lekcyjnej do sali nr 11.

• najwięcej zapamiętanych cyfr rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi

Uczniowie, którzy zapamiętają największą liczbę cyfr, otrzymają oceny
z matematyki i drobny upominek. Osoby chętne zapraszam w dniu 16 marca na 5 godzinie lekcyjnej do sali nr 11.

• zapamiętanie 5 ciekawostek i rozwiązanie 5 rebusów spośród wszystkich wywieszonych na korytarzach szkolnych w dniu 15 marca

Chętnych uczniów zapraszam 15 marca na 7 godzinie lekcyjnej do świetlicy szkolnej.

• znalezienie w wywieszonych na kartkach rozwinięciach dziesiętnych liczby Pi swojej daty urodzenia (w formacie miesiąc-dzień, np. osoba urodzona 30 listopada – 1130), numeru PESEL, numeru telefonu

Osoby, które odnalazły podane sekwencje liczbowe zaznaczają je na kartkach
i przynoszą 16 marca do p. B. Polowczyk wraz z imieniem i nazwiskiem, klasą
i dopiskiem czym jest zaznaczona sekwencja liczbowa np. data urodzenia, PESEL, nr telefonu itd.

Beata Polowczyk