12 marca 2018 11:00 | Aktualności

Wyjazd do Białegostoku na spektakl "O psie Kasztanie, który został detektywem"

W dniu 9 marca 2018r starsze przedszkolaki oraz uczniowie klas I-III wybrali się do Białegostoku na spektakl pt. „O psie Kasztanie, który został detektywem” w wykonaniu aktorów Teatru Form Art. z Łodzi.

To historia psa Kasztana, który mieszka w mieście z Dziadkiem i Panną Kottą. Jego marzeniem jest zostanie detektywem, tak wielkim, jak Sherlock Holmes. W tym celu wynajduje ślady i wskazówki oraz rozwiązuje zagadki. Pewnego dnia okazuje się, że jest prawdziwa zagadka do rozwiązania: Dziadek nie wraca ze sklepu. Postanawia uciec, by go odszukać. Szuka śladów. Spotyka wolno żyjące zwierzęta: Szczura i Dzikiego Kota, które pomagają mu odnaleźć wskazówki. Po wielu perypetiach odnajduje go w szpitalu.  W ten sposób udaje mu się spełnić swoje marzenie. Jednocześnie  jest szczęśliwy, że odnalazł przyjaciela.

Dzieci z zainteresowaniem obejrzały przygody głównego bohatera i jego przyjaciół, którzy uczyli odpowiedzialności, szacunku i wzajemnej miłości. Pokazywali jak ważna w życiu jest przyjaźń, oddanie i poświęcenie. Wspaniałe stroje, ciekawe akcje, dowcipne dialogi bardzo nas zaciekawiły.  Całość ilustrowały piosenki śpiewane na żywo przez aktorów, co dodatkowo wzbogaciło doznania widzów.

Pies Kasztan