23 lutego 2018 15:11 | Aktualności

Stypendystki ze Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Płonce Kościelnej

22 lutego 2018 roku w Sali Kameralnej Opery i Filharmonii Podlaskiej – Europejskiego Centrum Sztuki w Białymstoku odbyła się uroczysta Gala wręczenia stypendiów Marszałka Województwa Podlaskiego na rok 2018 w dziedzinie twórczości artystycznej.

Jesteśmy dumni, że w gronie Stypendystów województwa podlaskiego znalazły się dwie uczennice  klasy VII  z naszej szkoły: Natalia Kulwicka i Gabriela Stypułkowska. Obie uczęszczają na zajęcia Teatru Kaprys M, działającego przy Domu Kultury w Łapach, współtworzą spektakle i budują w nich wyraziste kreacje aktorskie. Dziewczęta doskonale recytują, zdobywają nagrody w konkursach recytatorskich. Są również uzdolnione muzycznie, pięknie śpiewają i grają na instrumentach( fortepian, gitara, skrzypce). Natalia śpiewa w chórze.

Stypendia będą motywacją do jeszcze większej aktywności artystycznej naszych uczennic i zostaną przeznaczone na rozwój ich talentów.

Serdecznie gratulujemy.

Stypendystki