21 lutego 2018 19:21 | Aktualności

Przedszkolaki kochają koty

Dnia 21 lutego 2018 roku przedszkolaki  z grupy „Leśne Skrzaty”  podczas zajęć  zorganizowanych przez panią Barbarę Łapińską w Gminnej Bibliotece Publicznej pogłębiły swoją wiedzę o  kotach. Wszyscy z zainteresowaniem słuchali wierszy czytanych przez prowadzącą. Dzieci same opowiadały też o swoich pupilach. Dużą przyjemność sprawiło dzieciom odgrywanie scenek do wiersza pt. „Chory Kotek” z oryginalnymi rekwizytami. Nie lada wyzwaniem było samodzielne rozwiązanie krzyżówki z hasłem „Kochamy koty”. Nasze przedszkolaki z dużym zaangażowaniem same odczytywały hasła  i zapisywały ich rozwiązania. Mogły się  przy tym wykazać umiejętnością czytania  pisania. W czasie zajęć plastycznych wykonały piękne biało - czarne koty  z wacików  i papieru. Nie zabrakło zabaw ruchowych ze śpiewem „Uciekaj myszko” i wielu innych.

W trosce o rozwój zainteresowań czytelniczych dzieci mają założone karty i wypożyczyły sobie książki. Niektóre dzieci same już czytają  i mają z tego wielką satysfakcję. Mamy nadzieję, że uda nam się od małego zainteresować dzieci  czytaniem książek.

Przedszkolaki w WDK