20 lutego 2018 18:20 | Aktualności

Przedszkolaki oglądają przedstawienie pt. "Przygody Baltazara Gąbki”

W poniedziałek 19 lutego przedszkolaki wraz  z opiekunami obejrzały w Białymstoku przedstawienie pt. „Przygody Baltazara”. Spektakl został wystawiony przez aktorów Narodowego Teatru Edukacji  im. Adama Mickiewicza z Wrocławia.  Dzieci miały okazję poznać nową wersję znanej bajki o Smoku Wawelskim.

Historia zaczęła się od  porwania Profesora Baltazara Gąbki , wybitnego badacza latających żab, na zlecenie króla Krainy Deszczowców.  Książę Krak  namówił Smoka Wawelskiego , aby wraz z kucharzem Bartłomiejem Bartolini wyruszyli na poszukiwanie przyjaciela. Na wspaniałych bohaterów czaiło się wiele niebezpieczeństw. W ślad za nimi cały czas podążał tajemniczy szpieg z Krainy Deszczowców  Don Pedro, który za wszelką cenę pragnął, aby wyprawa nie osiągnęła celu. Bohaterowie przeżywali wiele ciekawych przygód, ale przyjaźń    i dobro pozwoliły im pokonać wszystkie przeszkody spotykane na drodze.  Przygoda była pełna humoru i zabawnych sytuacji. Wspaniała gra aktorów, barwne kostiumy, piękna oprawa muzyczna oraz bogata scenografia podobała się wszystkim widzom.

Głównym morałem wywodzącym się ze spektaklu było pokazanie dzieciom, że pomaganie sobie wzajemnie, a przede wszystkim kierowanie się dobrym sercem, pozwala nam na przezwyciężenie nawet największych przeszkód.

Przygody Baltazara