15 lutego 2018 11:49 | Aktualności

WIZYTA UCZNIÓW KLAS I – IV W STRAŻY POŻARNEJ

W dniach 6 – 8 lutego uczniowie klas I – IV brali udział w zajęciach edukacyjnych dotyczących bezpieczeństwa przeciwpożarowego. W związku z tym  wyjechali do JRG PSP  w Łapach. Zajęcia odbywały się w specjalnie dostosowanej  sali edukacyjnej  OGNIK. Dzieci obejrzały symulacje, w jaki sposób powstaje pożar.

W trakcie spotkania strażacy zaprezentowali dzieciom  ciekawostki związane z ich pracą zawodową. Opowiadali o zakazach i zasadach  bezpieczeństwa obowiązujących w czasie pożaru, burzy czy wypadku. Dzieci dowiedziały się, w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną. Przecież strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do różnych wypadków, nie tylko samochodowych.

Uczniowie wysłuchali też ciekawej prelekcji, której uzupełnieniem był film o zagrożeniach pożarowych oraz o sposobach postępowania w  sytuacjach niebezpiecznych.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy bardzo dobrze zdali egzamin, wykazali się dużą wiedzą. Prowadzący byli pod wrażeniem wiadomości posiadanych przez dzieci. Wszyscy otrzymali certyfikaty „Dzielny, mały strażak”. Dzieci podziękowały panom strażakom za miłe spotkanie i życzyły wytrwałości w wykonywaniu tego trudnego zawodu.

Wizyta w straży