20 stycznia 2018 18:06 | Aktualności

VIII BAL CHARYTATYWNY W PŁONCE KOŚCIELNEJ

Dnia 18 stycznia 2018 roku w SP w Płonce Kościelnej odbył się VIII  Bal Charytatywny zorganizowany przez Członków i Wolontariuszy Szkolnych Kół Caritas. Dzieci ze szkoły podstawowej rozpoczęły zabawę już od rana. Czekało na nie wiele atrakcji przygotowanych przez absolwentkę naszej szkoły panią Ewelinę Kuleszę, która razem z mężem poprowadziła całą zabawę. Natomiast organizacji balu i  konkursów  dla młodzieży podjął się pan Marcin Tracikowski z fundacji „Kaprys”. Gromkie owacje zebrali także organizatorzy balu, którzy pojawili się na sali w strojach karnawałowych. W balu wzięło udział około 130 uczestników i zaproszonych gości z różnych  szkół: SP w Łupiance Starej, Szkoły Katolickiej z Łap, SP nr 1 w Łapach oraz Gimnazjum nr 1. Podczas wyśmienitej zabawy na pierwszy plan wysuwała się jednak szczytna idea pomocy. Aby wziąć udział w balu, każdy uczestnik musiał przynieść dowolne przybory szkolne, które zostaną przekazane innym dzieciom z różnych placówek. Dziękujemy Panu Januszowi Jasińskiemu - Prezesowi „Społem” Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Łapach za okazane serce oraz za osłodzenie bułeczkami zabawy.
Wystrojeni w stroje karnawałowe uczniowie bawili się znakomicie, a najciekawsze przebrania zostały nagrodzone. Wspólna zabawa i rzeczy ofiarowane ze szczerego serca to dowód na to, że inicjatywa podjęta przez Szkolne Koło Caritas jest słuszna i na stałe wpisze się w tradycję szkoły.

Bal charytatywny