18 stycznia 2018 11:31 | Aktualności

„Gość w dom, Bóg w dom”-spotkanie opłatkowe pracowników oświaty z biskupem

15 stycznia odbyło się spotkanie opłatkowe pracowników oświaty gminy Łapy z Biskupem Tadeuszem Bronakowskim. Tym razem w gościnne progi zaprosił pedagogów Proboszcz parafii pw. Św. Michała Archanioła w Płonce Kościelnej ks. J. Ogórkis oraz Dyrektor szkoły  pan Mariusz Gołaszewski.

Uroczystość rozpoczęła Msza święta, której oprawę liturgiczną przygotowali nauczyciele, a muzyczną chór parafialny.  Podczas homilii Biskup podkreślił ważną rolę pedagogów w kształtowaniu młodego pokolenia i wychowaniu ku wolności. Zwrócił uwagę na znaczący rok 100-lecia odzyskania niepodległości i zachęcił do włączenia się w jego obchody.

Po Mszy św. pedagodzy udali się do budynku szkoły, aby uczestniczyć w dalszej części spotkania. Wzięli w nim udział zaproszeni goście, m.in.: Biskup Pomocniczy Diecezji Łomżyńskiej Tadeusz Bronakowski, Sekretarz Stanu w MSWiA Minister Jarosław Zieliński, Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku nadinspektor Daniel Kołnierowicz, Komendant Wojewódzki PSP st. bryg. mgr inż. Jarosław Wendt, zastępca Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. mgr inż. Piotr Pietraszko, Dziekan dekanatu Łapy ks. Krzysztof Jurczak, Proboszcz parafii Józef Ogórkis, Burmistrz Łap Urszula Jabłońska, prezes OSP w Płonce Kościelnej Grzegorz Łupiński, księża, dyrektorzy szkół i placówek oświatowych z Gminy Łapy, nauczyciele, pracownicy oświaty oraz rodzice.

Ponieważ szkoła położona jest w pięknej podlaskiej wsi z bogatymi tradycjami, scena przywitała gości wnętrzem wiejskiej chaty, w której panował radosny, świąteczny nastrój. W żywiołowym przedstawieniu przypomniano gościom zwyczaje ludowego Podlasia. W pięknie wykonanych kolędach zaprezentowały się uczennice Gabriela Stypułkowska i Natalia  Kulwicka –stypendystki Marszałka Województwa Podlaskiego.

Po części artystycznej głos zabrali goście, m.in.  Minister J. Zieliński, ks. Dziekan K. Jurczak i Burmistrz U. Jabłońska. W przemówieniach pojawiły się słowa podziękowania oraz życzenia na Nowy Rok. Ksiądz Biskup pobłogosławił zebranych i zaprosił do  podzielenia się opłatkiem. Kolejnym punktem spotkania była degustacja wigilijnych i regionalnych potraw oraz słodki poczęstunek. Dyrektor Mariusz Gołaszewski podziękował nauczycielom, rodzicom, pracownikom, uczniom i przyjaciołom szkoły za przygotowanie uroczystości, a Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Łapach pan Krzysztof Łapiński zaprosił wszystkich na przyszłoroczne spotkanie, które odbędzie się w kierowanej przez niego placówce.

Doroczne spotkania opłatkowe z biskupem łączą środowisko oświatowe gminy Łapy, są okazją do wspólnych rozmów, wymiany doświadczeń i poglądów.

Dyrektor i pracownicy Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Płonce Kościelnej serdecznie dziękują przybyłym gościom za udział w tegorocznych spotkaniu.

Spotkanie z biskupem