04 stycznia 2018 20:11 | Aktualności

XI  PRZEGLĄD PRZEDSTAWIEŃ JASEŁKOWYCH

W PŁONCE KOŚCIELNEJ

„Maleńka Miłość w żłobie śpi,

Maleńka Miłość przy Matce Świętej.

Dziś cała Ziemia i niebo lśni

dla tej Miłości maleńkiej.”

4 stycznia 2018 r. w naszej szkole odbył się  „XI Przegląd Przedstawień Jasełkowych”. Impreza ta już od wielu lat integruje społeczność uczniowską z gminy Łapy, daje możliwość wspólnego przypomnienia biblijnych wydarzeń związanych z przyjściem na świat Jezusa i przeżycia sukcesu wynikającego z występu na scenie.  Tegoroczny przegląd jasełek miał nieco inną formę niż dotychczas- nie był konkursem, wszyscy byli zwycięzcami  i zostali nagrodzeni. Każda grupa otrzymała słodki upominek oraz zestaw gier dydaktycznych i towarzyskich, który wzbogaci świetlice szkolne.

Do udziału w przeglądzie przystąpiły w tym roku zespoły ze wszystkich szkół podstawowych z naszej gminy. Miłym akcentem był występ  dzieci z Przedszkola nr 1 w Łapach.  Swoją obecnością zaszczycili nas: Burmistrz Łap Pani Urszula Jabłońska, dyrektorzy, nauczyciele i katecheci ze zgłoszonych szkół.

Młodzi aktorzy, przygotowani przez swoich opiekunów, prezentowali się profesjonalnie, a  inscenizatorzy prześcigali się w oryginalności pomysłów, doborze kostiumów

i dekoracji. Większość przedstawień miała charakter tradycyjny, niektóre zespoły zdecydowały się jednak na wprowadzenie elementów nowoczesności i przeniesienie akcji w czasy współczesne. Sceny przeplatano przepięknie wykonanymi  kolędami i pastorałkami.

Po występach  aktorzy i nauczyciele zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez uczniów naszej szkoły i ich rodziców oraz ufundowany przez firmę „Wojciech Grodzki Piekarnia”, za który serdecznie dziękujemy.

Dyrektor szkoły Pan Mariusz Gołaszewski podziękował artystom, ich opiekunom i przybyłym gościom za udział w przeglądzie, podkreślił wysoki poziom wszystkich przedstawień i zaprosił do udziału w przyszłorocznej edycji.

Mamy nadzieję, że za rok znów spotkamy się w Płonce Kościelnej, by  wspólnie przypomnieć historię narodzin naszego Zbawiciela.

Składamy serdeczne podziękowania sponsorom nagród:

Burmistrz Łap Pani Urszuli Jabłońskiej

Radnemu Rady Miejskiej w Łapach Panu Radosławowi Łupińskiemu