14 grudnia 2017 14:02 | Aktualności

Wycieczka do Centrum Naukowo Technologicznego w Suwałkach.

Dnia 13.12.2017r. uczniowie naszej szkoły wyjechali na wycieczkę do Centrum Naukowo Technologicznego w Suwałkach. Mieszczące się w nim  Laboratorium Symulacji Medycznych w Suwałkach to nowoczesne centrum szkoleniowe, w którym mogą kształcić się kadry medyczne, a także wszystkie osoby zainteresowane ratownictwem medycznym. Laboratorium bardzo dokładnie odwzorowuje warunki szpitalne i przedszpitalne. Uczestnicy wycieczki mieli okazję kierowania ambulansem szkoleniowym, zwiedzania pomieszczeń szpitalnych i sal symulacyjnych. Na oddziałach znajdowała się prawdziwa aparatura medyczna, na łóżkach leżały fantomy – roboty sterowane bezprzewodowo i zaprogramowane tak, że reagują jak pacjenci. Ratownik prowadzący zajęcia w atrakcyjny sposób  przekazał wiedzę na temat udzielania pierwszej pomocy. Warsztaty w dużym stopniu przyczyniły się do poszerzenia wiedzy uczniów, ponieważ były prowadzone metodą praktyczną. Mamy nadzieję, że fascynacja tymi zajęciami może mieć wpływ na wybór zawodu medycznego w przyszłości. Pełni wrażeń, zadowoleni i z uśmiechem na twarzy wróciliśmy do domu.

Wycieczka do Suwałk