03 grudnia 2017 20:51 | Aktualności

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych i Wolontariuszy oraz I Światowy Dzień Ubogich pod hasłem "Wolontariusz Twoim Przyjacielem" 2017.12.02 (Łomża)

Po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w Międzynarodowym Dniu Osób Niepełnosprawnych i Wolontariuszy oraz Światowym Dniu Ubogich. Wydarzenie to zorganizowano w auli II Liceum Ogólnokształcącego pod hasłem „Wolontariusz Twoim Przyjacielem”.

Caritas Diecezji Łomżyńskiej tego dnia już od kilku lat organizuje konkurs muzyczny, w którym wzięła udział młodzież ze Szkolnych Kół Caritas działających przy szkołach podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Każde koło musiało samodzielnie ułożyć tekst piosenki nawiązującej do św. Teresy. Uczniowie występowali w dwóch kategoriach – solo i zespół. Co roku wybierany jest inny patron obchodów. Tym razem była to św. Teresa i to właśnie pod hasłem „św. Teresa od Dzieciątka Jezus – dzieje Białego Kwiatka”. Nasz zespół zajął I miejsce. Gratulujemy sukcesu a w nagrodę nasze zwyciężczynie jadą na basen do Łomży.

Wolontariusz Twoim Przyjacielem