29 listopada 2017 14:16 | Aktualności

Zbieramy, segregujemy i pomagamy.

W naszej szkole od dłuższego czasu podejmuje się wiele działań związanych z ochroną środowiska. Uczniowie i rodzice angażują się , jednak zachęcamy wszystkich  do jeszcze aktywniejszego  uczestnictwa. Organizując  zbiórki surowców wtórnych chronimy najbliższe otoczenie, a przy okazji pomagamy innym( zbiórka nakrętek i makulatury).

Przypominamy, że aktualnie w Szkole Podstawowej im. J III Sobieskiegow Płonce Kościelnej organizujemy zbiórkę:

• plastikowych nakrętek od butelek PET,
  • makulatury,
  • baterii,
  • zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego,

Szczegółowe informacje na temat konkretnych zbiórek znajdują się na stronie szkoły, w ogłoszeniach  na terenie szkoły lub w dzienniku elektronicznym.

Recykling to dość powszechnie używane pojęcie z dziedziny ekologii. Co się za nim kryje? Na czym polega recykling i dlaczego się opłaca? Odpowiedzi na te pytania uzyskacie w załączniku.