21 listopada 2017 11:09 | Aktualności

WIZYTA W DRUKARNI „ARKA –DRUK” W ŁAPACH I „KURIERZE PORANNYM” W BIAŁYMSTOKU

Dnia 20 listopada grupa naszych uczniów brała udział w wycieczce do drukarni „Akra- Druk”  w Łapach  i do „Kuriera Porannego” w Białymstoku.

W drukarni w bardzo miłej atmosferze można było dowiedzieć się, jak powstają opakowania do różnych produktów oraz poznać pracę ludzi na hali produkcyjnej na różnych etapach. Wielkie wrażenie zrobiły na wszystkich maszyny tam pracujące, które potrafią wyprodukować 8 tyś. arkuszy druku  na godzinę. Jeszcze bardziej zaskakującą wiadomością był fakt, że do produkcji opakowań używa się tylko czterech kolorów (czerwony, żółty, niebieski i czarny) ,a na pudełkach w sklepach widzimy całą  gamę  kolorów.
  Wizyta w  „Kurierze Porannym” była również bardzo bogata w ciekawostki. Dzięki uprzejmości naszego przewodnika uczniowie mieli okazję przekonać się, jak wygląda praca dziennikarza. Pan redaktor opowiadał o podziale pracy, planowaniu układu gazety codziennej i piątkowej, o tym , jak ważną rzeczą w pracy dziennikarskiej jest kreatywność i komunikacja. Wielkie wrażenie na młodzieży zrobiły krótkie wywiady z redaktorami gazety. Teraz już każdy z nas po tej wizycie jest przekonany , że praca dziennikarza to wielkie i niełatwe wyzwanie.

Wycieczka była dla wszystkich dużym i niezapomnianym doświadczeniem.

Wycieczka do Arka druk