13 listopada 2017 22:05 | Aktualności

„Światowy Tydzień Przedsiębiorczości”

13 listopada uczniowie klasy trzeciej gimnazjum uczestniczyli w zajęciach warsztatowych z okazji „Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości”.  Spotkanie  zorganizowała Biblioteka Publiczna
w Łapach, a brali w nim udział również uczniowie z Łap-Osse.

Na początku  przedstawione zostały  ogólne zasady pracy podczas  warsztatów .Potem uczestnicy poznali się, a następnie przeszli niesamowitą  „burzę mózgów”, szukając  skojarzeń  do słów:  kreatywność i przedsiębiorczość.  Dalsza część spotkania była praktycznym sprawdzianem  zaradności.  Gimnazjaliści  grali w grę scrabble związaną tematycznie z warsztatami oraz projektowali bloki mieszkalne wraz z niezbędną architekturą ,uwzględniając  przy tym osoby w różnym wieku oraz ich potrzeby.

Projektowanie  okazało się niełatwym zadaniem, mimo to każda grupa wykazała się dużą pomysłowością . Na pewno  wśród naszej młodzieży  kryją się przyszli kreatywni  przedsiębiorcy.

Dzień przedsiębiorczości