26 października 2017 09:51 | Aktualności

Ślubowanie pierwszoklasistów

Dzień 25.10.2017 roku w naszej szkole to bardzo ważna data dla uczniów klasy I, w tym bowiem dniu odbyła się uroczystość  ślubowania i pasowania dzieci na uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Płonce Kościelnej. Prowadząca Gabriela Stypułkowska powitała zaproszonych gości, dyrekcję szkoły, rodziców i nauczycieli, a szczególnie gorąco bohaterów uroczystości uczniów klasy I, którzy odświętnie ubrani zaprezentowali program artystyczny przygotowany specjalnie na tą okazję. Wspierani przez wychowawczynię recytowali wiersze, śpiewali piosenki i tym samym udowodnili, że są gotowi do uroczystego ślubowania, po którym pan dyrektor dokonał symbolicznego pasowania na ucznia. ,, Pasuję Cię na ucznia”- mówił Pan Dyrektor dotykając ołówkiem jak czarodziejską różdżką ramię swoich podopiecznych. Uczniowie klasy I zostali przyjęci do braci uczniowskiej. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów. Po uroczystości dzieci i zebrani goście udali się na słodki poczęstunek. Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych pociech, a pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły.

Ślubowanie