18 października 2017 08:16 | Aktualności

Akcja WOŚP bicia rekordu w jednoczesnym wykonywaniu resuscytacji krążeniowo- oddechowej

16 października  2017r. uczniowie klas IV- VII  Szkoły Podstawowej  w Płonce Kościelnej  wzięli  udział w akcji WOŚP w biciu rekordu w jednoczesnym wykonywaniu resuscytacji krążeniowo- oddechowej. Wszyscy aktywnie zaangażowali się  w ćwiczenie  udzielania pomocy przedmedycznej. Z przejęciem i z  dokładnością  wykonywali resuscytację krążeniowo- oddechową. Przez 30 minut, bez przerwy, uczniowie wykonywali po 2 wdechy i 30 uciśnięć klatki piersiowej. Akcja   propagowała  umiejętności, które każdy człowiek powinien posiadać.

Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca  obchodzony jest od 2013 roku z inicjatywy Europejskiej Rady Resuscytacji. Jego celem jest popularyzacja wiedzy na temat zasad udzielania pierwszej pomocy osobie, u której wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia. Fundacja WOŚP uczestniczy w jego obchodach od samego początku.  16 października  2017r, w całej Polsce podjęto  próbę pobicia rekordu w jednoczesnym wykonywaniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największą liczbę osób. Wydarzenie to zostało zorganizowane w ramach obchodów “Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca”.

WOŚP