12 października 2017 19:12 | Aktualności

Europejski Dzień Języków Obcych

Dnia 9 października 2017 r. w naszej szkole obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych. To coroczne święto miało na celu promowanie nauki języków obcych oraz  uświadomienie,  jak wiele korzyści przynosi człowiekowi nauka języków.
W tym roku nasi uczniowie przygotowali bajkę o „Czerwonym „Kapturku” w nowej wersji. Treść  przedstawienia  była zaprezentowana  w trzech językach obcych. Można powiedzieć, że   bajka ta była sprawdzianem  umiejętności  językowych  dla całej publiczności. Po „bajkowych  wrażeniach”  nasze gimnazjalistki porwały dzieci i młodzież do wspólnej zabawy. Na koniec  apelu dzieci z przedszkola mogły uczestniczyć  w malowaniu twarzy, wybierając sobie flagę dowolnego kraju europejskiego.                    Pewnie każdy z nas jest już pewny, że umiejętność posługiwania się językiem obcym jest w dzisiejszym świecie niezbędna. Zatem , uczmy się języków obcych!

Dzień Języków