07 października 2017 19:23 | Aktualności

Konkursy w bibliotece szkolnej

W ramach obchodów PAŹDZIERNIKA jako MIESIĄCA BIBLIOTEK SZKOLNYCH zapraszamy uczniów do udziału w konkursach:

Konkurs na ilustrację do ulubionej bajki

Konkurs skierowany jest do uczniów kl. „zerowej” i  I szkoły podstawowej. Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie rysunku dowolną techniką w formacie A4 związanego
z ulubioną bajką. Komisja konkursowa oceni prace pod względem pomysłowości, znajomości treści, samodzielności wykonania pracy. Na odwrocie ilustracji należy podpisać się i umieścić tytuł bajki.

Konkurs na najbardziej oryginalne życzenia oraz laurkę dla biblioteki szkolnej

Konkurs skierowany jest do uczniów kl. II – III szkoły podstawowej. Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie laurki dowolną techniką i w dowolnym formacie  oraz zamieszczenie  wewnątrz życzeń. Komisja konkursowa oceni prace pod względem pomysłowości, estetyczności
i samodzielności wykonania.

Konkurs na wiersz o bibliotece szkolnej

Konkurs skierowany jest do uczniów kl. IV - VI. Zadaniem uczestników konkursu jest napisanie wiersza o tematyce związanej z biblioteką.

Konkurs na najciekawszą recenzję ulubionej książki

Konkurs skierowany jest do uczniów kl. VII oraz gimnazjum. Zadaniem uczestników konkursu jest napisanie recenzji wybranej książki.

Prace należy dostarczyć do końca października do biblioteki szkolnej.  Rozstrzygnięcie konkursów nastąpi na początku listopada.