Przedszkolaki z Płonki Kościelnej szukają wiosny w lesie.

efs_logowkajpg [640x56]

Dnia 9 maja,  w ramach zajęć projektu „Otwarte drzwi”, przedszkolaki z grupy 5-6-latków poznały uroki wiosennej przyrody w lesie. Podczas zajęć w Ośrodku Edukacji Leśnej „Cyraneczka” w Pietkowie podziwiały wiosenne kwiaty, obserwowały różne gatunki ptaków i   zwierząt, słuchały ich głosów, poznały budowę i warunki życia wybranych gatunków zwierząt, szukały nory lisa i babrzyska dzików. Przypomniały sobie zasady bezpiecznego zachowania w lesie oraz ochrony środowiska, w szczególności poznały zwierzęta chronione w Polsce. Doskonaliły sprawność pokonywania naturalnych przeszkód w terenie spacerując po leśnych dróżkach. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały ciekawych opowieści leśniczego nadleśnictwa Rudka. Na zakończenie miło spędziły czas przy ognisku, gdzie  piekły kiełbaski. Nie zabrakło czasu na zabawę na świeżym powietrzu. Był to dzień pełen niezapomnianych wrażeń.

Przedszkolaki w Pietkowie