Bezpiecznie na ulicy

Dnia 28 września 2016 roku przedszkolaki z grupy Leśne Skrzaty  doskonaliły swoje umiejętności w zakresie bezpieczeństwa.  Gościliśmy w szkole funkcjonariuszkę Komisariatu Policji w Łapach, która w praktyczny sposób  pokazała dzieciom prawidłowy sposób przechodzenia przez ulicę. Tym razem były to ćwiczenia praktyczne w terenie. Każde dziecko pod okiem pani policjantki miało okazję przećwiczyć  w parach przechodzenie przez jezdnię na przejściu dla pieszych . Dzięki mądrym wskazówkom , wszystkie dzieci już wiedzą, jak bezpiecznie przejść na drugą stronę ulicy. Oprócz tego odbyła się pogadanka na temat bezpiecznego zachowania w domu podczas nieobecności rodziców, zachowania podczas jazdy samochodem , jazdy rowerem oraz  o tym, jak reagować na obce psy spotykane na ulicy.

Przedszkolaki z dużym zaangażowaniem brały udział w tych zajęciach. Teraz z pewnością będą przestrzegały  zasad bezpieczeństwa na ulicy i w domu.

Spotkanie z policjantką