Wycieczka do Straży Pożarnej w Łapach

Dnia 11 maja odbyła się wycieczka do Straży Pożarnej w Łapach. Dzieci miały możliwość przyjrzenia się pracy strażaków, a także oglądały sprzęt, samochody i stroje, w których strażacy wyjeżdżąją na akcje ratunkowe. Dużą atrakcją było wejście do wozu strażackiego i przymierzanie kasku. Pełni wrażeń wróciliśmy do przedszkola.

,,Leśne skrzaty" z wizytą w lesie

Dnia 20 kwietnia 2016 roku grupa przedszkolna 5- latków odwiedziła  Leśnictwo w Pietkowie.  Podczas zajęć edukacyjnych w terenie dzieci poznały wiosenne zwyczaje ptaków oraz różne rodzaje gniazd. Miały też za zadanie samodzielnie ułożyć gniazdo z patyków, traw, mchu i piór. Podczas spaceru po lesie poznały wiosenne kwiaty i obserwowały zmiany zachodzące wiosną w przyrodzie. Nie zabrakło też zabaw związanych z ekologią, a szczególnie z koniecznością  dbania o czystość w lasach i segregowaniem śmieci. Dodatkową atrakcją było ognisko z kiełbaskami. Pani z Leśnictwa w bardzo ciekawy i przystępny dla dzieci sposób prowadziła zajęcia z przedszkolakami. Na zakończenie dzieci podziękowały za miłe przyjęcie. Z pewnością miło będziemy wspominać pobyt w lesie i zapamiętamy wiosenne zwyczaje ptaków.

Przedszkolaki w Pietkowie